trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

O muzyce i zabytkach

    Komisja obradowała tym razem w siedzibie Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Jednym z tematów posiedzenia była informacja dyrektora Andrzeja Wituskiego o działalności towarzystwa i problemach związanych z organizacją międzynarodowych konkursów im Henryka Wieniawskiego. Najbardziej prestiżowe z nich – skrzypcowy, lutniczy i kompozytorski odbędą się w roku 2011.
    W trosce o jak najlepszą organizację tych przedsięwzięć dyskutowano również o sytuacji finansowej towarzystwa. Członkowie komisji przy tej okazji zapoznali się z działalnością wydawniczą i naukową towarzystwa oraz z jego bogatym zbiorem pierwodruków.

    Ponadto radni pozytywnie zaopiniowali zmiany w tegorocznym budżecie województwa związane z finansowaniem zadań z zakresu kultury, a także projekt uchwały sejmiku dotyczącej rozstrzygnięcia konkursu na dofinansowanie z budżetu województwa prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku. W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę zadań, a łączna kwota ich dofinansowania wyniesie 1,144 mln zł.