trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Noworoczne spotkanie z biskupem kaliskim

  Krzysztof Grabowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wziął udział w Spotkaniu Świąteczno- Noworocznym z Biskupem Kaliskim ks. Stanisławem Napierałą, które odbyło się 5 stycznia w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Tradycją już stało się, że w okolicy święta Trzech Króli Biskup Kaliski przybywa na zaproszenie Starosty Kaliskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu.

  Tym razem oprócz samorządowców z powiatu kaliskiego w spotkaniu wzięli udział m.in. europoseł Andrzej Grzyb, radni sejmiku, powiatu, gmin, przedstawiciele służb powiatowych i mundurowych w powiecie kaliskim oraz władze gmin powiatu.

  Uroczystość rozpoczęła się świątecznym przedstawieniem i kolędowaniem uczniów z Zespołu Szkół w Stawiszynie. Biskup kaliski podczas słowa skierowanego do zebranych nawiązał do Ewangelii według Świętego Łukasza.

  Starosta kaliski Krzysztof Nosal nawiązał z kolei do listopadowych wyborów samorządowych podkreślał, że po raz kolejny podczas spotkanie noworocznego z Biskupem pojawia się to samo grono włodarzy, którzy w listopadzie zostali obdarowani zaufaniem i wybrani na kolejną kadencję. Dziękował wszystkim za dotychczasową współpracę.

  O swoim wieloletnim uczestnictwie w spotkaniach mówił też Krzysztof Grabowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Przez 12 lat  spotykałem się w tym miejscu jako Przewodniczący Rady Gminy Ceków Kolonia. Teraz spotykam się z Państwem w innej roli, niezwykle ważnej i chciałbym tu zadeklarować wszelka pomoc i swoją współpracę z każdym samorządem, na rzecz dobrego rozwoju tego regionu - mówił Krzysztof Grabowski.

  Po wystąpieniach, m.in. europosła Andrzeja Grzyba, Przewodniczącego Rady Powiatu Mieczysława Łuczaka,  Prezydenta Kalisza Janusza Pęcherza - przyszedł czas na wręczenie prezentu dla ks. Biskupa. A po życzeniach i podziękowaniach każdy z goście łamał się opłatkiem.