trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

NAGRODA IM. J. ŁUKASZEWICZA DLA WYDAWNICTWA WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W POZNANIU

    Książka Wydawnictwa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – „Poznań poetów (1989-2010)” pod redakcją Piotra Śliwińskiego otrzymała honorową Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza w konkursie na najlepsze książki o Poznaniu wydane w 2011 roku. Do Nagrody nominowano 11 tytułów, a 3 spośród nich zdobyły zwycięski laur. Oprócz „Poznania poetów” były to: „W stronę miasta kreatywnego. Sztuka Poznania 1986-2011. Wybrane zagadnienia” pod redakcją Wojciecha Makowieckiego oraz „Ginące rzemiosło. Śladami poznańskich introligatorów” Leonarda Rosadzińskiego.
    Konkurs o Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza, „pierwszego bibliotekarza”, czyli dyrektora Biblioteki Raczyńskich w latach 1829-1852, organizowany jest od 1999 roku. Jest to przegląd wydawnictw, dotyczących Poznania i związanych z nim postaci, promujący w ten sposób nie tylko poznańskie środowisko naukowe i literackie, ale również miasto „warte Poznania”.
    Uroczystość wręczenia dyplomów przez Prezydenta Miasta Poznania odbyła się 26 marca w Pracowni-Muzeum J.I. Kraszewskiego w Poznaniu.