trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Młodzi wiedzą o fuduszach

  25 marca 2011 roku Leszek Wojtasiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym w II edycji konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach" - wydarzenia pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. 

  W konkursie Młodzi wiedzą o funduszach wpłynęły 103 prace – uproszczone wnioski o dofinansowanie wraz z wizualizacjami (po selekcji przez Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich), które przygotowało 292 uczniów (prace głównie wykonywane były w grupach).

  Podczas oceny prac i wniosków komisja brała pod uwagę: oryginalność pomysłu, technikę wykonania pracy, zawartość merytoryczną i opis projektu, jego cel oraz zakładane rezultaty. Nadsyłanie prac poprzedziły lekcje europejskie, przeprowadzone w 150 szkołach województwa wielkopolskiego, podczas których uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz dowiedzieli się jak napisać uproszczony wniosek o dofinansowanie.

  W konkursie wyróżniono uczniów z kilkunastu szkół z terenu całej Wielkopolski. W nagrodę laureaci otrzymali aparaty cyfrowe, odtwarzacze mp3, multimedialne kursy języka angielskiego oraz dyplomy. Szkoła, której uczniowie zajęli I miejsce otrzymał tablicę interaktywną, a ta, która nadesłała najwięcej prac profesjonalny aparat fotograficzny. Pełna lista laureatów na stronie internetowej WRPO.

  Przy okazji wręczania nagród została zainaugurowana wystawa Wielkopolska bliżej Europy, na którą składają się prace nadesłane na Konkurs. Wystawę będzie można oglądać do 6 kwietnia br. w holu głównym (antresola) Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

  Organizatorzy podjęli decyzję, że w tym roku odbędzie się III edycja konkursu, do udziału w którym już dziś serdecznie zachęcamy. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej www.wrpo.wielkopolskie.pl.

  Źródło: Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego