trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Misja gospodarcza w Mediolanie

    W dniach 12 – 16 kwietnia 2011 r. odbędzie się Misja gospodarcza z udziałem w targach wielkopolskich przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i uczelni wyższych do Mediolanu w ramach projektu kluczowego „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce”, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013, Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw Działanie 1.5 Promocja regionalnej gospodarki.

    Misji przewodniczył będzie Pan Leszek Wojtasiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Międzynarodowe Targi SALONE INTERNAZIONALE DEL MOBILE to największe i najważniejsze targi związane z przemysłem kreatywnym na świecie. Uczestnictwo w ww. targach stanowić będzie dla wielkopolskiej delegacji platformę wymiany dobrych praktyk, dając możliwość czerpania z wiedzy europejskich instytucji i firm związanych z sektorem design. Celem misji jest również poznanie doświadczeń innych regionów w prezentacji podczas targów, tak by jak najlepiej przygotować wspólne stoisko Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania w 2012 roku. Będzie to pierwsza prezentacja designu regionalnego na największych targach designu na świecie. Dlatego też obok Misji organizowanej przez UMWW udział w targach weźmie delegacja Urzędu Miasta Poznania, której przewodniczyć będzie Pan Ryszard Grobelny - Prezydent Miasta (uczestnik Misji).

    W ramach misji odbędą się dla jej uczestników spotkania B2B z przedstawicielami firm zagranicznych, głównie z rynku włoskiego.