trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Którędy pojedzie "Igrek"?

    Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wziął udział w konsultacjach dotyczących przebiegu korytarzy linii dużych prędkości przez Wielkopolskę. Spotkanie odbyło się 23 lutego.

    W konsultacjach uczestniczyli m.in. samorządowcy z Wielkopolski, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego i Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wykonawcy Opracowania studium wykonalności linii dużych prędkości Warszawa – Łódź – Poznań/Wrocław. Reprezentowane były także PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
     

    Podsumowując dyskusję, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak podkreślił, że istotnym punktem tworzenia dokumentacji projektowej jest współpraca z gospodarzami i mieszkańcami Wielkopolski oraz możliwość zaangażowania się wielu instytucji doradczych w opracowywane studium.  Ponadto zaznaczył, że konieczność prowadzenia linii dużych prędkości przez teren województwa nie podlega dyskusji, natomiast należy rozważyć, który wariant przebiegu linii będzie uwzględniał nie tylko interes poszczególnych miast, ale będzie najkorzystniejszy dla całego województwa.