trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Konin na podium Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

16 kwietnia 2013 roku w Poznaniu odbył się finał IX edycji Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął patronat honorowy nad imprezą i był fundatorem drugiej nagrody dla laureata, którą wręczył Mateusz Klemenski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Zwycięzcą Olimpiady został Szymon Cybulski z Konina. II miejsce zajęła Malwina Malinowska z powiatu pilskiego, a III miejsce Aneta Lewandowska z Ostrowa Wielkopolskiego. Na IV miejscu uplasowała się Zofia Pydyńska z Konina, a V lokatę zdobyła Marlena Królak z powiatu słupeckiego. W klasyfikacji drużynowej na podium stanęli uczniowie reprezentujący miasto Konin.

W tym roku do konkursu wojewódzkiego zakwalifikowanych zostało 59 osób z 18 powiatów, które zostały wyłonione spośród ponad 500 uczestników finałów powiatowych.

Olimpiada, organizowana przez Delegaturę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Poznaniu, na trwałe wpisała się w kalendarz imprez związanych z propagowaniem wiedzy w zakresie praw konsumenckich. Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W organizację olimpiady włączają się każdego roku powiatowi rzecznicy konsumentów, Federacja Konsumentów w Poznaniu, Wielkopolska Inspekcja Handlowa, Rzecznik Ubezpieczonych.