trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Kolejowe dotacje pod lupą radnych

  Posiedzenie Komisji Gospodarki, Planowania Przestrzennego i Infrastruktury
  Technicznej w dniu 25 listopada 2009 r.

  Radni pozytywnie zaopiniowali projekt budżetu województwa na rok 2010, w działach: przetwórstwo przemysłowe, rozwój przedsiębiorczości,  rozwój kadr nowoczesnej gospodarki i przedsiębiorczość, transport i łączność, działalność usługowa i administracja publiczna.
  Zgłoszone przez komisję poprawki dotyczyły pasażerskich przewozów kolejowych. W związku z podwyższeniem stawek dla przewozów organizowanych zabytkową trakcją parową na trasie Poznań-Wolsztyn, zaproponowano wpisanie tego zadania do działu turystyka. Wnioskowano również o ograniczenie dotacji dla PKP PR o 10 mln i przeznaczenie tej kwoty na zakup taboru kolejowego.
  Radni pozytywnie zaopiniowali  poprawki do tegorocznego budżetu polegające na zwiększeniu dochodów, z przeznaczeniem na tabor oraz infrastrukturę kolejową, w związku ze zmianą ustawy o Funduszu Kolejowym.
  Radni wysłuchali informacji na temat regionalnego transportu lotniczego, zapoznali się z informacją dotyczącą działań samorządu województwa na rzecz wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw oraz z wizją funkcjonowania Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola sp. z o.o., zakładającą włączenie spółki w strukturę Wielkopolskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości.