trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Jutro poznamy Laureata V edycji Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego im. Ryszarda Kapuścińskiego

  Kolejnego laureata nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego im. Ryszarda Kapuścińskiego poznamy podczas Spotkania Noworocznego, które rozpocznie się jutro, 8 stycznia o godzinie 18.00 w Auli UAM w Poznaniu.

  Celem ustanowienia Nagrody jest uhonorowanie wybitnych postaci lub instytucji życia publicznego z kraju i z zagranicy za wychodzące poza codzienność działania na rzecz społeczeństwa i promowanie ponadczasowych, nieprzemijających wartości.

  Jest to swoisty testament Ryszarda Kapuścińskiego - wybitnego pisarza, reportażysty, dziennikarza, publicysty, poety i fotografa, wielkiego człowieka, który
  przebywając w Poznaniu 25 listopada 2006 stwierdził, iż brakuje nam nagrody, która by wyrastała ponad lokalne środowisko, honorowała wielkie postaci, niekoniecznie za zasługi dla regionu.

  Życiowe przesłanie Ryszarda Kapuścińskiego, który będąc świadkiem wielu tragicznych wydarzeń, mimo wszystko zawsze szukał dobra i zawsze wierzył w to, że ludzie są dobrzy uczyniło z jego osoby w sposób naturalny patrona Nagrody.

  Zgodę na ustanowienie Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego wyraziła pisemnie Wdowa po Pisarzu – Pani Alicja Kapuścińska.

  Dotychczasowymi Laureatami Nagrody są: Doktor Wanda Błeńska, prof. Anna Wolff - Powęska, Stefan Bratkowski oraz Solange i Krzysztof Olszewscy.

  Po uhonorowaniu przez Marka Woźniaka - Marszałka Województwa Wielkopolskiego Laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, współgospodarz wieczoru Piotr Florek - Wojewoda Wielkopolski wręczy  medale Ad Perpetuam Rei Memoriam.