trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

GPSwielkopolska- kolejna odsłona

    Począwszy od 2007 roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego systematycznie rozwija projekt pn. GPSwielkopolska. Po publikacji w Internecie bezpłatnych śladów GPS (tzw. tracków) Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych, Mapie GPSwielkopolska oraz mobilnym przewodniku po Szlaku Piastowskim i Trasie Kórnickiej dla kierowców, przyszła kolej na produkty dla posiadaczy telefonów komórkowych wyposażonych w moduł GPS – zarówno tych tradycyjnych, jak i coraz popularniejszych smartfonów.
    NaviWay - Szlak Cysterski służy do zwiedzania pocysterskich obiektów zlokalizowanych na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego. Korzystając z tej aplikacji poznamy historię Cystersów
    i odwiedzimy okazałe świątynie wzniesione w okresie ich prężnej działalności. Prezentacji zabytkowych budowli towarzyszą zdjęcia oraz krótka informacja o obiekcie. Zintegrowana mapa ułatwia turyście orientację w terenie i wskazuje odległość do poszczególnych obiektów.
    Obecnie Województwo Wielkopolskie, jako pierwszy region w kraju, a także jeden z nielicznych w Europie proponuje turystom zwiedzanie przy wykorzystaniu narzędzi współpracujących z Global Positioning System, popularnie zwanym GPS. Co ważne, nasz projekt nie generuje żadnych dodatkowych kosztów wśród jego finalnego odbiorcy. Poszczególne produkty można bezpłatnie pobierać ze strony: www.gpswielkopolska.pl. W bieżącym roku planowane jest wdrożenie kolejnego nowego produktu w ramach projektu GPSwielkopolska.

    Więcej informacji o projekcie GPSwielkopolska uzyskacie Państwo w Departamencie Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego tel. 61- 64 75 270