trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Cyfrowa turystyka

    Radni wysłuchali informacji na temat projektu „GPSwielkopolska”. Rozpoczął się on w 2007 roku. Departament Sportu i Turystyki jako pierwszy w kraju podjął się stworzenia cyfrowej mapy województwa wielkopolskiego. Była ona gotowa w roku 2008. Jej główną zaletą jest to, że można ją pobrać bezpłatnie m.in. ze stron Urzędu Marszałkowskiego. Innym projektem tworzonym przez departament jest przewodnik GPS po Trasie Kórnickiej oraz Szlaku Piastowskim. Specjalna technologia pozwoli turystom poruszającym się po wspomnianych trasach na uzyskanie informacji, przesyłanych na ich odbiorniki GPS, na temat najciekawszych miejsc mijanych po drodze.

    Komisja wysłuchała prezentacji o Systemie Informacji Turystycznej w Wielkopolsce. Jego celem jest podniesienie potencjału turystycznego województwa. Wartość projektu wynosi 1,9 mln zł, z czego 1 mln zł pochodzi z dofinansowania z WRPO. Na system składają się: infokioski, tablice informacyjne oraz turystyczne znaki drogowe. Infokioski to nowoczesne, multimedialne urządzenia, które zostaną ustawione w najbardziej obleganych przez turystów miejscach, pozwalające np. na wydruk map lub wysyłkę e-maili.

    Radni usłyszeli także wyjaśnienia w sprawie rezygnacji z tworzenia Szlaku Cysterskiego na terenie Wielkopolski. Głównym powodem był brak zainteresowania ze strony gmin, na które spadałby główny ciężar finansowania projektu.