trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Blues Express Festival po raz dziewiąty!

  Blues Express - najbardziej muzyczny pociąg w Polsce  - odjedzie 16 lipca o godz. 13.00 ze stacji Poznań Główny, aby dotrzeć do wielkiej sceny nad zakrzewskim jeziorem. Będzie to jeden z najbardziej oczekiwanych momentów tegorocznego Blues Express Festiwal, który odbędzie się pod Patronatem Honorowym Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

  Blues Express to parowy pociąg łączący stolicę Wielkopolski z Zakrzewem - jedyną bluesową wioską w Polsce. Tysiące bluesowych fanów przemierzą Wielkopolskę parowym pociągiem, aby wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu.

  Impreza rozpocznie się już w dniu 15 lipca 2011 roku plenerowym koncertem w parku na wyspie w centrum Piły. Koncert ma charakter otwarty, będzie to symboliczna inauguracja festiwalu oraz zapowiedź tego, co będzie miało miejsce następnego dnia.

  16 lipca o godz. 13.00 pociąg w wyruszy z Poznania w koncertową trasę do Zakrzewa.  Na kolejnych przystankach (w Rogoźnie, Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie) zaplanowano bluesowe koncerty. Podczas jazdy aktywne będą dwie sceny: specjalny wagon pocztowy, gdzie zabrzmi elektryczny blues band oraz akustyczny wagon barowy.

  Finałem podróży będzie otwarty, plenerowy koncert nad Jeziorem Proboszczowskim. W koncercie udział weźmie czołówka polskiej sceny bluesowej. Gwiazdą tegorocznego Blues Expressu będzie szwedzka grupa The Booze Brothers. Kilka tysięcy uczestników biorących udział w festiwalu po zakończeniu koncertu o godz. 3.45 nad ranem może wrócić do Poznania i innych miejscowości parowym, bluesowym składem.
   
  Więcej informacji na temat programu imprezy znajdą Państwo na stronie: : http://www.bluesexpress.pl.

  Źródło: WOT