trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

5 nowych placówek zdrowia przystąpiło do programu Szpitale Przyjazne Kombatantom

    Kolejnych 5 placówek zdrowia przystąpiło do programu Szpitale Przyjazne Kombatantom. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 13 maja  w sali Marcinkowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który patronuje programowi  wręczył podpisującym porozumienie placówkom dyplomy "Szpital Przyjazny Kombatantom".

    Na terenie Wielkopolski działa już 39 ośrodków leczniczych, które przystępując do programu zadeklarowały swoją gotowość do zapewnienia godnych warunków leczenia kombatantom i osobom represjonowanym - nie tylko wypełniając zapisy Konstytucji RP i ustawy z 27 sierpnia 2004 roku, ale przede wszystkim zgodnie z tradycją i względami moralnymi. W ramach programu Szpitale Przyjazne Kombatantom w każdym szpitalu i większej przychodni powołany zostanie też konsultant ds. kombatantów, który odpowiedzialny będzie za organizację ruchu chorych osób uprzywilejowanych oraz za współpracę z Wojewódzką Radą Kombatantów i Osób Represjonowanych w Poznaniu.
    Przypomnijmy, że 9 listopada 2010 roku, podczas podpisania porozumień z pierwszymi 34 wielkopolskimi placówkami zdrowia, Marszałek Marek Woźniak - nawiązując do zbliżającego się Święta Niepodległości - powiedział, że: "To dzień szacunku dla wszystkich tych, którzy dla Polski poświęcili swoje zdrowie. To najlepsza okazja do złożenia im hołdu i podziękowań. Proszę wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie, by jego realizacja była takim codziennym podziękowaniem". 
     
    13 maja porozumienie podpisały: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, NZOZ Szpital w Puszczykowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Środzie Wlkp. oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie.