trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

15 lat pamięci o Powstaniu Wielkopolskim

    26 marca tego roku w Lusowie odbędą się obchody 15 – lecia działalności Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora – Muśnickiego. Uroczystości, w których weźmie udział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, rozpoczną się o godz. 14.00. Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lusowie.

    W programie obchodów znalazły się także wręczenie sztandaru Towarzystwu Pamięci Generała Józefa Dowbora – Muśnickiego, które odbędzie się w Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie oraz odsłonięcie rzeźby na budynku Muzeum. Uroczystości zwieńczy przemarsz na cmentarz w Lusowie. Jego uczestnicy oddadzą hołd Powstańcom Wielkopolskim,  w szczególności Naczelnemu Dowódcy Powstania 1918/1919, generałowi broni Józefowi Dowborowi – Muśnickiemu, którego imię nosi Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie.

    Organizatorem obchodów 15 –lecia Towarzystwa jest jego Prezes Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora – Muśnickiego wraz z Dyrektorem Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie,  Proboszczem lusowskiej parafii i Ekonomem Archidiecezji Poznańskiej.