trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Marszałek Woźniak: 2 miliony dla Akademii Judo na powstanie nowej hali

  Kilkuset młodych judoków z sześciu krajów uczestniczy w stolicy Wielkopolski w kolejnej edycji  Brother Champion Judo Camp. Tym razem młodzi zawodnicy mają okazję doskonalić swoje umiejętności sportowe z wyjątkowym gościem z Kanady -  Jessicą Klimkait, mistrzynią świata i medalistką olimpijską z Tokio. Ze sportowcami spotkał się Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i przekazał dobrą i oczekiwaną informację na temat  finansowania nowej hali sportowej. 

  - Wspieramy Akademię Judo od lat, między innymi w organizacji zawodów. Ostatnio z władzami klubu stanęliśmy przed wyzwaniem, jak poradzić sobie z brakiem środków na budowę nowej hali, z której korzystaliby m.in. zawodnicy Akademii. Mam dobrą informację - jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego zabezpieczyliśmy na ten cel 2 miliony złotych. Dzięki tym środkom hala powstanie – podkreślił Marszałek Marek Woźniak.   

  Gospodarz regionu poinformował również: - Z mojej inicjatywy Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazuje Miastu Poznań 2 miliony złotych na nową halę sportową, która powstanie przy Zespole Szkół nr 8. Z nowej przestrzeni będzie korzystać społeczność szkolna, ale także zawodnicy klubu Akademia Judo. To około 1600 młodych ludzi, w tym 150 z niepełnosprawnościami. W związku z przebudową obiektu Olimpia, dotychczasowej siedziby akademii, judocy muszą opuścić to miejsce. Nowa hala gwarantuje utrzymanie procesu szkoleniowego wielu utalentowanych zawodników, w tym naszych stypendystów. Decyzję o wsparciu inwestycji podjęliśmy podczas marcowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

  Zainagurowany 27 marca br. w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej   Brother Champion Judo Camp - Gwiazdy  Igrzysk potrwa do 29 marca br. Spotkanie organizuje Klub Sportowy PGE Akademia Judo. – Świetne w tym wydarzeniu jest to, że nagradzani zawodnicy  – tacy, jak Jessica -  dzielą się z młodymi zawodnikami swoim mistrzowskim kunsztem – dodaje Marszałek.  

  Jessica Klimkait to kanadyjska judoczka, odnosząca sukcesy zarówno na arenie juniorskiej, zdobywając medale na mistrzostwach świata i panamerykańskich, jak i na poziomie seniorów. Wywalczyła brązowy medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 roku, reprezentując Kanadę w kategorii do 57 kg. Jest jedną z czołowych zawodniczek judo na arenie międzynarodowej. 

  Dotychczas Judo Camp, wspierany przez samorząd województwa, gościł m.in. Pawła Nastulę – mistrza z Atlanty,  Anetę Szczepańską, srebrną medalistkę olimpijską z Atlanty czy holenderskiego mistrza z IO w Sydney - Marka Huizingę. 


  Galeria zdjęć: