Wielkopolska na targach Grüne Woche 2011


W dniach 21 – 30 stycznia 2011 r. w Berlinie odbywa się 76. edycja Międzynarodowych Targów Grüne Woche (IGW). Targi te to najważniejsze i największe branżowe spotkanie producentów i przetwórców żywności z całego świata. W targach uczestniczy ok. 1590 wystawców z 56 krajów.

Tegoroczna edycja targów jest szczególnym wydarzeniem, gdyż Polska przyjęła tytuł Kraju Partnerskiego Targów Grüne Woche. Polska obecność na tej prestiżowej imprezie odbywa się pod hasłem „Polska schmeckt!” – Polska smakuje, a nasze polskie smaki prezentowane są w formie kulinarnej podróży przez Polskę.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zorganizował stoisko regionalne Wielkopolski w ramach polskiego stoiska narodowego (hala 11.2 Messe Berlin), na którym prezentujemy wielkopolskie produkty regionalne, w tym m.in. rogale świętomarcińskie. Nasze stoisko odwiedzili m.in. Minister Rolnictwa RFN Pani Ilse Aigner oraz Pan Marek Sawicki Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W dniu 21 stycznia 2011 r. w targach uczestniczył Krzysztof Grabowski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, który spotkał się m.in. z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa Dolnej Saksonii - regionu partnerskiego Wielkopolski oraz Dolnosaksońskiej Izby Rolniczej. Tematem spotkania było omówienie współpracy w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich.


Galeria zdjęć:

  • Wielkopolska na targach Grüne Woche 2011
  • Wielkopolska na targach Grüne Woche 2011
  • Wielkopolska na targach Grüne Woche 2011
pdf    drukuj    drukuj