Przyjaciel Hospicjum Palium


22 stycznia tego roku – podczas koncertu „Motyle dla hospicjum” - Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego otrzymał tytuł „Przyjaciela Hospicjum Palium”, przyznawany przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w Poznaniu wraz z Dyrektorem Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wyróżnienie trafia do osób, które poprzez różne formy swojej aktywności zawodowej lub społecznej w szczególny sposób wspierają ideę opieki paliatywnej i działalność Hospicjum Palium.

W ubiegłych latach tytuł „Przyjaciela Hospicjum Palium” otrzymali m.in. artyści, którzy bezinteresownie wzięli udział w koncertach na rzecz hospicjum – m.in. prof. Stefan Stuligrosz, Maciej Stuhr i Mieczysław Szcześniak. W gronie laureatów znaleźli się również: Monika Stachurska, dziennikarka TVP Oddział w Poznaniu i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lotniczych.

Uroczysty koncert „Motyle dla Hospicjum” był elementem kampanii na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium „Motyle dla hospicjum – Podarujmy chorym miejsce”, która skierowana jest do mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego. Akcja ma zachęcać do zaangażowania się w pomoc poznańskiemu Hospicjum Palium, zarówno w formie finansowej, jak i poprzez wolontariat, dzięki któremu możliwe jest niesienie ulgi cierpiącym chorym i wspieranie ich bliskich.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.  

 


Galeria zdjęć:

  • Przyjaciel Hospicjum Palium
  • Przyjaciel Hospicjum Palium
pdf    drukuj    drukuj