Nowe perspektywy dla stosunków wielkopolsko-austriackich


Z oficjalną wizytą do Województwa Wielkopolskiego przybył J.E. Ambasador Republiki Austrii – Herbert Krauss, który spotkał się z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem. Podczas oficjalnego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Panu Ambasadorowi towarzyszyła nowo mianowana Konsul Honorowa Republiki Austrii w Poznaniu – Izabela Ewa Kwiatkowska.

Nowa placówka w Poznaniu z całą pewnością nada nowy wymiar wzajemnym, wielkopolsko-austriackim stosunkom. Jak podkreślił Pan Ambasador, utworzenie Konsulatu Honorowego Republiki Austrii stworzy warunki do bezpośredniej współpracy obu naszych krajów. Najważniejszą rolą konsulatu będzie zaangażowanie na rzecz wspierania i integracji w zakresie kontaktów gospodarczych oraz kulturalnych Austrii w Województwie Wielkopolskim. Poza tym, zgodnie z wolą Pani Konsul, rolą placówki będzie inicjowanie i wspieranie działań konkretnych instytucji, firm czy uczelni, które to działania przełożą się na konkretne projekty mające na celu integrację obu Państw. Uroczysta gala z okazji otwarcia Konsulatu Austrii w Poznaniu, w której udział weźmie Marszałek Woźniak, odbędzie się 21 stycznia 2011 roku o godz. 19.00 w Auli Artis.
 
Województwo Wielkopolskie ma również wiele do zaproponowania we wzajemnych stosunkach polsko-austriackich. Jak podkreślił Pan Marszałek, ogromy potencjał obustronnej współpracy tkwi szczególnie w takich dziedzinach jak gospodarka, kultura czy turystyka (szczególnie turystyka aktywna). Funkcjonowanie nowej austriackiej placówki zapewne przyczyni się do zintensyfikowania wzajemnych kontaktów w tym zakresie. 


Galeria zdjęć:

  • Nowe perspektywy dla stosunków wielkopolsko-austriackich
  • Nowe perspektywy dla stosunków wielkopolsko-austriackich
  • Nowe perspektywy dla stosunków wielkopolsko-austriackich
pdf    drukuj    drukuj