Motyle dla Hospicjum


22 stycznia tego roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego weźmie udział w koncercie „Motyle dla hospicjum”, który odbędzie się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Wieniawskiego 1 o godz. 18.00. Koncert jest formą podziękowania przyjaciołom, wolontariuszom i pracownikom Hospicjum Palium, a organizuje go Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w Poznaniu.

Wydarzenie jest elementem kampanii na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium „Motyle dla hospicjum – Podarujmy chorym miejsce”, która skierowana jest do mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego. Akcja ma zachęcać do zaangażowania się w pomoc poznańskiemu Hospicjum Palium, zarówno w formie finansowej, jak i poprzez wolontariat, dzięki któremu możliwe jest niesienie ulgi cierpiącym chorym i wspieranie ich bliskich.

Gościem specjalnym koncertu będzie Hanna Banaszak. Na estradzie Auli wystąpi także młodzież ucząca się w Poznańskiej Ogólnopolskiej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Podczas uroczystości osoby szczególnie zaangażowane w niesienie pomocy Hospicjum Palium otrzymają honorowe tytuły „Przyjaciel Hospicjum Palium”. Tytuł ten przyznawany jest corocznie uchwałą Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w formie dyplomu. W ubiegłych latach tytuł otrzymali m.in. artyści, którzy bezinteresownie wzięli udział w koncertach na rzecz hospicjum – m.in. prof. Stefan Stuligrosz, Maciej Stuhr i Mieczysław Szcześniak. W gronie laureatów znaleźli się również: Monika Stachurska, dziennikarka TVP Oddział w Poznaniu i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lotniczych.

Koncert „Motyle dla Hospicjum” odbędzie się w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął  Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.  

 


Galeria zdjęć:

  • Motyle dla Hospicjum
  • Motyle dla Hospicjum
pdf    drukuj    drukuj