trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

8. edycja Leadership Symposium „Dziedzictwo – Przemiany – Wartości”, 30 listopada – 1 grudnia 2017 r. w Poznaniu

  Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz European League of Institutes of the Arts (ELIA). European League of Institutes of the Arts to organizacja skupiająca ok. 250 członków reprezentujących władze uczelni artystycznych z 49 krajów. Jej cele nadrzędne to prezentowanie, promowanie i wspieranie edukacji artystycznej w szkołach wyższych oraz tworzenie międzynarodowej platformy dyskusji i wymiany doświadczeń związanych z edukacją artystyczną.
  Podczas Leadership Symposium odbędą się debaty dotyczące między innymi aktualnego znaczenia i przewidywanej przyszłości szkół artystycznych, problemów szeroko rozumianej edukacji artystycznej oraz roli lokalnych instytucji kultury w edukacji artystycznej o charakterze globalnym.
  Debatom towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne. Uczestnicy będą mogli obejrzeć spektakl pt. „Obwód głowy” w Teatrze Nowym, zwiedzą także Poznań oraz ocenią prace przygotowane przez studentów UAP. Najlepsze z tych prac zaprezentowane zostaną później w lokalnych ośrodkach kultury w Wielkopolsce, co może być pretekstem do kontynuowania rozważań podejmowanych w trakcie sympozjum.
  Jednym z zakładanych celów Leadership Symposium jest ponadto promocja naszego rejonu jako gospodarza wydarzenia.

  Sympozjum jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


  Galeria zdjęć: