trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

24. Gala Powiatu Konińskiego

    Już po raz 24 odbyła się Gala Powiatu Konińskiego. Gospodarz wydarzenia Starosta Koniński Stanisław Bielik podsumował miniony rok w tym działania, które zostały zrealizowane na terenie powiatu. Przyznano także wyróżnienia za szczególną aktywność przedsiębiorców, społeczników, ludzi kultury, sportu i przedstawicieli branży turystycznej.

    24. Gala Powiatu Konińskiego odbyła się 8 lutego w Konińskim Domu Kultury. Uczestniczyli w niej lokalni samorządowcy, włodarze gmin, przedsiębiorcy, społecznicy, ludzie kultury, sportu i przedstawiciele branży turystycznej. Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentował Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.  

    – Rozwój powiatu konińskiego nie byłby możliwy bez wielu osób pełnych pasji, talentu i zaangażowania. Ich dokonania i zasługi promują ziemię konińską na arenie krajowej i międzynarodowej. Dzisiejsza gala dowodzi nieprzerwanego rozwoju powiatu, który przez blisko ćwierć wieku zmienia swoje oblicze, stając się miejscem przyjaznym dla wszystkich mieszkańców – podkreślał Wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

    Wydarzenie było okazją, żeby docenić i podkreślić zasługi wielu osób aktywnie działających na rzecz rozwoju i promocji powiatu. Wręczone zostały „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego”. Przyznawane są one w różnych dziedzinach – gospodarka, działalność społeczna, kultura oraz sport i turystyka. Nagrody trafiły w tym roku do jednej osoby i pięciu podmiotów. Wicemarszałek Krzysztof Grabowski otrzymał też z rąk Starosty odznakę honorową „Zasłużony dla powiatu konińskiego”, którą Zarząd Powiatu przyznał za szczególne zaangażowanie i pracę na rzecz wspierania rozwoju ziemi konińskiej.

    Powiat w tym roku obchodzi także jubileusz 25-lecia – z tej okazji zaprezentowano materiał filmowy pt. „Powiat koniński wczoraj i dziś”. Przybliżył on ważniejsze dokonania samorządu konińskiego mijającej kadencji, a także przypomniał, jak budowała się samorządność powiatowa od 1999 roku.


    Galeria zdjęć: