100 lat klubu piłkarskiego „Victoria Ostrzeszów”


Marzena Wodzińska, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego wzięła udział w otwarciu wystawy okolicznościowej przygotowanej z okazji 100-lecia działalności klubu piłkarskiego „Victoria Ostrzeszów”. Uroczystość odbyła się 24 lutego w bibliotece miejskiej w Ostrzeszowie.

Ekspozycja przedstawia historię klubu i jego sukcesy na przełomie lat. Zebrane zdjęcia, puchary, medale, dyplomy i inne historyczne pamiątki spowodowały, że niejednemu sympatykowi klubu zakręciła się ze wzruszenia łza w oku. Materiały pochodzą ze zbiorów klubu, a także prywatnych kolekcji m.in. Stanisława Bojszczaka, Dariusza Wrzalskiego, Andrzeja Sikory, Krzysztofa Klepacza oraz Grzegorza Kosmali.
Obchody jubileuszu były okazją do ogłoszenia wyników konkursu plastycznego dla przedszkolaków i klas 1-3 szkół podstawowych pn. „ Piłka nożna w Twojej rodzinie”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, co potwierdza fakt, że piłka nożna jest obecna niemalże w każdej rodzinie. Marzena Wodzińska przekazała gratulacje i podziękowania organizatorom wystawy, konkursu oraz dzieciom, które poprzez udział w nim okazały sympatię lokalnemu klubowi.
W uroczystości uczestniczyli także Patryk Jędrowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów, Andrzej Sikora, prezes klubu, działacze sportowi, piłkarze, trenerzy oraz sympatycy „Victorii Ostrzeszów”. Podziękowaniom i życzeniom pomyślności nie było końca.


Zdjęcia: Krystyna Sikora i FB „Victorii Ostrzeszów”


Galeria zdjęć:

  • 100 lat klubu piłkarskiego „Victoria Ostrzeszów”
  • 100 lat klubu piłkarskiego „Victoria Ostrzeszów”
  • 100 lat klubu piłkarskiego „Victoria Ostrzeszów”
  • 100 lat klubu piłkarskiego „Victoria Ostrzeszów”
pdf    drukuj    drukuj