trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Żłobek w Wieleniu otwarty w Dzień Dziecka

  We wtorek, 1 czerwca Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak uczestniczył w otwarciu żłobka gminnego w Wieleniu. Zorganizowane przez wieleński samorząd uroczyste wydarzenie, które odbywało się w Dzień Dziecka, uświetniły swoim występem dzieci z miejscowego przedszkola.

  Żłobek powstał przy dofinansowaniu z funduszy unijnych będących w gestii Samorządu Województwa Wielkopolskiego wynoszącym ponad 1,4 mln zł. Całość projektu, zatytułowanego „Wyruszamy do Gminnego Żłobka w Wieleniu!” wyniosła z kolei prawie 1,7 mln zł. Celem głównym tegoż projektu było utworzenie 32 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech oraz finansowanie przez 21 miesięcy ich bieżącego funkcjonowania, dzięki czemu rodzice doświadczający trudności na runku pracy z powodu opieki nad dziećmi będą mogli utrzymać, znaleźć lub aktywnie poszukiwać pracy. Okres realizacji projektu wyznaczono pomiędzy czerwcem 2020 roku i grudniem 2022 roku. 

  - Przed tygodniem otwieraliśmy przebudowaną za prawie 80 mln zł drogę wojewódzką nr 123, przebiegającą między innymi przez gminę Wieleń. I znowu spotykamy się w Wieleniu, tym razem aby otworzyć żłobek, utworzony przy udziale funduszy z samorządu województwa. Wsparcie dla żłobka było oczywiście znacznie mniejsze niż koszt przebudowy drogi, jednak biorąc pod uwagę jak znacznym żłobek będzie wsparciem dla rodziców, widzimy, że na poprawę życia mieszkańców w znacznym stopniu wpływają nie tylko inwestycje za dziesiątki milionów złotych, ale również te mniejsze – mówił wicemarszałek Wojciech Jankowiak.  

  W uroczystości uczestniczyli między innymi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, parlamentarzyści oraz radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, w tym jego wiceprzewodniczący Jarosław Maciejewski. 

  Poza dofinansowaniem z Samorządu Województwa Wielkopolskiego gmina Wieleń pozyskała środki na utworzenie żłobka także z programu Maluch+.


  Galeria zdjęć: