Wielkopolskie e-Zdrowie. Podsumowanie projektu


17 grudnia o godz. 11.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34 (sala Sesyjna, parter) odbędzie się konferencja podsumowująca realizację projektu Wielkopolskie eZdrowie pn. „Usługi elektroniczne służące zarządzaniu na poziomie wojewódzkim, skierowane do podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego”. Spotkanie otworzy Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. O godz. 11.10 przewidziany jest krótki briefing prasowy.
Wart 32,5 mln zł projekt sfinansowany został ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 i objął 23 placówki medyczne podległe Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, które mają swoje siedziby w Poznaniu, Kowanówku, Śremie, Charcicach, Kiekrzu, Gnieźnie, Kaliszu, Wolicy, Sokołówce, Koninie, Lesznie, Kościanie i Osiecznej.
Celem projektu było stworzenie systemu usług elektronicznych e-Zdrowia w podmiotach leczniczych i na szczeblu wojewódzkim (regionalnym). Ich wdrożenie ma poprawić jakość i dostępność świadczeń medycznych. W ramach projektu doposażono placówki w zasoby sprzętowe i programowe, zbudowano i wdrożono m.in. innowacyjne rozwiązania w zakresie przekazywania podmiotom leczniczym danych medycznych przez zespoły ratownictwa medycznego.
Szczegółowy program spotkania znajduje się w załączniku.


pdf    drukuj    drukuj