Wielkopolski Piknik Sołtysów w Sompolnie


Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego 4 sierpnia 2018 r. wziął udział w XXIII Wielkopolskim Pikniku Sołtysów w Sompolnie.
Zgodnie z tradycją podczas wydarzenia poznaliśmy Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego – to Jerzy Kowalski z sołectwa Czartowo w gminie Skulsk. II miejsce zajął Andrzej Zając z sołectwa Stare Miasto,  III - Małgorzata Muszyńska z sołectwa Lisice (gmina Dąbie), natomiast IV - Jacek Kujawa, sołtys Woli Koszuckiej w gminie Lądek.
Piknik był też okazją, do tego, by Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprezentował na stoisku informacyjnym, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, swoją ofertę skierowaną do mieszkańców regionu i przedsiębiorców poszukujących wsparcia finansowego w postaci funduszy unijnych oraz informacji, dotyczących udziału w targach, organizowanych przez Departament Gospodarki w ramach projektu „Gospodarna Wielkopolska”.
Tegoroczny Wielkopolski Piknik Sołtysów w Sompolnie objął patronatem honorowym Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
Piknik od 1996 r. organizuje Gmina Sompolno przy współpracy Wydawnictwa Przegląd Koniński i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Natomiast plebiscyt na Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego organizuje corocznie Wydawnictwo Przegląd Koniński.

Fot. Wojciech DrapińskiGaleria zdjęć:

  • Wielkopolski Piknik Sołtysów w Sompolnie
  • Wielkopolski Piknik Sołtysów w Sompolnie
  • Wielkopolski Piknik Sołtysów w Sompolnie
pdf    drukuj    drukuj