trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Targi Edukacyjne 2023

  Targi Edukacyjne 2023Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVII edycji Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach  10-12 marca 2023r.  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  To wspólne przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Grupy MTP, nad którym honorowe patronaty objęli: Prezydent Miasta Poznania i Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Targi są największą w kraju platformą wymiany doświadczeń edukacyjnych, wspierającym uczniów i rodziców w trafnym wyborze dalszej drogi edukacyjnej  i zawodowej, pomagającym w promocji szkół, uczelni i placówek edukacyjnych. W programie jak co roku znajdą się konferencje, webinaria, szkolenia e-learningowe, panele dyskusyjne dla nauczycieli, uczniów  i rodziców oraz przede wszystkim prezentacja oferty edukacyjnej ponad szkół placówek oświatowych z nie tylko z Poznania, ale też z całej Polski i z zagranicy.

  Motywem przewodnim tegorocznych Targów Edukacyjnych jest Wielkopolski pociąg do edukacji, który metaforycznie otwiera obszary dotyczące szkolnictwa.

  Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się wybitni specjaliści z dziedziny pedagogiki specjalnej, języków obcych, bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, filmoznawstwa, informatyki, i coachingu.  Gościem specjalnym konferencji będzie Mariusz Szczygieł - reporter, felietonista, pisarz non-fiction, którego książki wyszły w 21 krajach.

  Scena w pawilonie 7A będzie tętniła życiem od rana do końca każdego dnia targowego. Wystąpią na niej wyjątkowi goście, m.in.: m.in. Orkiestra Vivat!, SkillArt Dance Studio, Joanna Dudkowska BAND ft. Chuc Frazier.

  Na Scenie głównej oraz na stoiskach szkół będą się odbywać pokazy florystyczne, kosmetyczne, cukiernicze, sportowe, taneczne i wiele innych (szczegółowy program wydarzeń na Scenie głównej  – do pobrania). Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały liczne konkursy i gry z nagrodami.

  Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni – tzw. „alei zawodów” zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Tam odbędą się zabiegi upiększające, pokazy florystyczne, warsztaty terapii zajęciowej czy pokazy z zakresu techniki dentystycznej. Nasze „Medyki” w ramach prowadzonych kierunków kształcenia i kursów będą prezentowały pokazy, warsztaty, konsultacje z zakresu m.in. technik masażu, krawiectwa, wizażu, krawiectwa  i fotografii.

  Na targach nie zabraknie również bezpłatnych konsultacji z profesjonalnymi doradcami zawodowymi,   o które zadbały Wielkopolskie Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego. Na ich stoiskach można będzie skorzystać m.in. z diagnozy predyspozycji zawodowych. 

  Nie zabraknie również akcji charytatywnych. Osoby pragnące przekuć wysiłek fizyczny w dobro będą mogły natomiast zaangażować się w akcję #aktywniedlaalicji, której celem jest zebranie 1000 aktywności dla 4-letniej Alicji, która urodziła się jako wcześniak z szeregiem wad wrodzonych.

   

  Godziny otwarcia Targów Edukacyjnych:

  piątek 10 marca  - 10:00-18:00

  sobota 11 marca -  9:00-18:00

  niedziela 12 marca - 9:00-16:00

   

  Lokalizacja i wejścia: Międzynarodowe Targi Poznańskie – pawilony 7A i 8A.

  Wejście bezpośrednie od ulicy Bukowskiej (Wejście Północne).

  Szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów zorganizowane zostały w Poznań Congress Center - wejście od ulicy Śniadeckich.

   

  Szczegółowy program wydarzeń Targów Edukacyjnych oraz wszystkich wydarzeń towarzyszących znajduje się na stronie www.uwagaedukacja.pl