trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa spotkał się z ukraińską delegacją

    *30 sierpnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego spotkał się z delegacją ukraińskiego Obwodu Czernihowskiego, której przewodniczyła Natalia Romanowa, zastępca Przewodniczącego Czernihowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Wicegubernator towarzyszyli dyrektorzy czernihowskich szpitali.*

    Podczas spotkania zaprezentowano doświadczenia Wielkopolski w zakresie wspierania biznesu oraz rozwoju przedsiębiorczości na rynkach zagranicznych. Delegacja ukraińska zapoznała się z informacjami dotyczącymi współdziałania Samorządu Regionalnego z Instytucjami Otoczenia Biznesu i Uczelniami Wyższymi z Województwa Wielkopolskiego.

    W ramach omawianej współpracy zaprezentowano również projekty prowadzone przez Departament Gospodarki w kontekście internacjonalizacji przedsiębiorstw. W dalszej części spotkania przedstawione zostały szczegółowe działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego w zakresie organizacji zarówno leczenia jak i profilaktyki w jednostkach służby zdrowia podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Ze szczególnym zainteresowaniem strony ukraińskiej spotkały się wdrażane od lat programy profilaktyki onkologicznej w regionie.


    Galeria zdjęć: