trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

POŻEGNANIE RADNEJ

  29 kwietnia zmarła Joanna Król-Trąbka – radna województwa, przewodnicząca sejmikowej Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej. Miała 42 lata.

  Od 2010 roku związana z Urzędem Miejskim w Krotoszynie, gdzie w 2014 roku została zastępcą burmistrza. Po zdobyciu mandatu radnej województwa w 2018 roku została dyrektorem Departamentu Inżynierii Miejskiej krotoszyńskiego magistratu.

  W sejmiku była członkiem klubu radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Oprócz przewodniczenia komisji strategii, pracowała również w komisjach: kultury, ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz planowania przestrzennego i infrastruktury technicznej.

  Przez współpracowników zapamiętana jako osoba uśmiechnięta, ciepła, serdeczna i pełna energii. „Żałuję, że brakuje mi czasu na podejmowanie nowych aktywności” – wyznawała niespełna dwa lata temu na łamach magazynu samorządowego „Monitor Wielkopolski”.

  Pogrzeb Joanny Król-Trąbki zaplanowano na sobotę 7 maja w Krotoszynie. Pożegnanie zmarłej rozpocznie o godzinie 10 msza święta w kościele pw. św. Marii Magdaleny.


  Galeria zdjęć: