Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu podsumuje projekty związane z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego


Marszałek Marek Woźniak 21 listopada o godz. 12.00 zaprasza na galę podsumowującą przedsięwzięcia zrealizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w związku z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Gala, w której weźmie udział ponad 300 osób, odbędzie się w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu od 10 lat realizuje, obejmujący zasięgiem całą Wielkopolskę, projekt „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Pamiętamy!”, upamiętniający wybuch tego zwycięskiego powstania. Wzięło nim udział 3500 szkół i ok. 100 tys. uczniów.
W jubileuszowym roku ośrodek przygotował specjalne obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – były to konkursy dla uczniów i nauczycieli na tematy związane z powstaniem. Wśród licznych propozycji znalazł się konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, w którym na etapie szkolnym wzięło udział ponad 2500 uczniów, a do finału przystąpiły 633 osoby. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny na okolicznościową kartkę o Powstaniu Wielkopolskim. Swoje prace zgłosiło 449 uczniów. Kartki laureatki zostały wydane przez Pocztę Polską. W sumie we wszystkich konkursów uczestniczyło 700 szkół.
Przedsięwzięcia w ramach rocznicowych projektów objęte były patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Program gali obejmuje podsumowanie projektu oraz wręczenie nagród laureatom konkursów, certyfikatów oraz podziękowania przedstawicielom instytucji współpracujących z ODN w Poznaniu w tym przedsięwzięciu.

pdf    drukuj    drukuj