trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nowy, piękny dom dla Polskiego Teatru Tańca. Wideo

  „Jesteśmy dumni z tego, że mamy w Wielkopolsce Polski Teatr Tańca” – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas oficjalnej inauguracji siedziby Teatru przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.  „To miejsce będzie pięknym domem dla Teatru” – dodał Marszałek podkreślając walor kamienicy, „która będzie emanować klimatem starego Poznania i nową, przestrzenią, sprzyjającą  wszystkim realizacjom, dzięki swej nowoczesności i funkcjonalności.”

  Iwona Pasińska, Dyrektorka Polskiego Teatru Tańca dodała: „To jest obiekt, który chce zapraszać do siebie i który chce za każdym razem zaskakiwać widza w przyszłości.”

  Polski Teatr Tańca jest instytucją kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Budowa siedziby kosztowała 21 mln zł, z czego ponad 8 mln pochodzi z unijnego dofinansowania, a blisko 13 mln przeznaczył na ten cel samorząd wojewódzki.

  Teatr – zgodnie z obecnymi przepisami epidemicznymi – zaprasza widzów na spektakle przy ul. Taczaka 8 od 29 maja br.  My już teraz zapraszamy do objerzenia krótkiego filmu, który pozwoli poznać siedzibę Teatru  Logo YouTube

   

   


  Galeria zdjęć: