Nareszcie możemy budować obwodnicę Obornik. Mamy zgodę


Pieniądze unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, którymi dysponuje Zarząd Województwa Wielkopolskiego, długo czekały na tę decyzję. I w końcu jest -   7 sierpnia 2018 roku Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego zezwolenie na budowę obwodnicy Obornik.

Teraz 12,2 mln złotych z WRPO 2014+  trafi na realizację tej wyczekiwanej przez Polaków inwestycji, która w sumie będzie kosztować 14,4 mln złotych. 
Trasa obwodnicy będzie biegła w ciągu drogi wojewódzkiej nr 178. Ponadkilometrowy odcinek połączy rondo na drodze nr 178 z drogą krajową nr 11 (poglądowy plan w załączniku).
Choć nadal trwa procedowanie wniosku o decyzję ZRID w zakresie budowy samego ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 11, wydanie tego pierwszego zezwolenia pozwala już na rozpoczęcie robót.
W ramach inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w systemie „zaprojektuj i wybuduj” powstanie obwodnica o długości 1,2 km. Zakres robót obejmie m.in. budowę mostu na rzece Wełna, wiaduktu nad ulicą Staszica i rond na skrzyżowaniach z drogą wojewódzką nr 178 i ul. Kubiaka oraz z drogą krajową nr 11.
Wykonawcą jest firma SKANSKA.


pdf    drukuj    drukuj