trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Marszałek Marek Woźniak wręczył stypendia naukowe

    *Marszałkowskie stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce odebrali dzisiaj uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. „Nasi stypendyści to młodzi ludzie, kierujący się pasją i determinacją w zdobywaniu wiedzy. Ich sylwetki to pasjonująca lektura, która zawsze robi na mnie wrażenie. Pokazuje, jak ciekawe i nietuzinkowe są to postaci - mówił podczas uroczystości wręczenia wyróżnień Marszałek Marek Woźniak. Ich wiedza i umiejętności to niewątpliwie kapitał i dobra inwestycja społeczna. Dlatego warto ich nagradzać, promować i pokazywać” - podkreślił Marszałek.*


    Stypendyści są laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, mają na swoim koncie udział w projektach naukowo – badawczych, seminariach i konferencjach. Są także autorami prac naukowych i artykułów. Jednorazowe stypendia naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego przyznawane są corocznie. Samorząd Województwa wspiera w ten sposób rozwój naukowy i aspiracje młodych ludzi, zachęcając do podejmowania wyzwań i rywalizacji na najwyższym, także światowym poziomie. W sumie 150 tys. złotych trafiło w tym roku do 62 osób. Są wśród nich uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, słuchacze kolegium pracowników służb społecznych, studenci Uniwersytetu Medycznego i Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, a także – po raz pierwszy w historii nagród Marszałka - studenci szkół artystycznych: Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu czy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Marszałek Woźniak przekazał także tegorocznym stypendystom wyjątkowy prezent „Encyklopedię Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”.
    Warto zaznaczyć, że w latach 2007-2018 Samorząd Województwa Wielkopolskiego wydał na ten cel blisko 900 tys. zł. Listę stypendystów znajdą Państwo w załączniku.