trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Klaudia Adamek olimpijską stypendystką Samorządu Województwa Wielkopolskiego!

  Lekkoatletka Klaudia Adamek odebrała z rąk Jacka Bogusławskiego, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego stypendium olimpijskie przyznane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

  Na uroczystości zorganizowanej w środę 9 czerwca w ogrodach Muzeum Okręgowego w Pile spotkali się przedstawiciele Miasta Piła, Samorządu Województwa, Klubu Sportowego Gwardia Piła  i miłośnicy talentu naszej olimpijki z Tokio. 

  Stypendium olimpijskie w wysokości 3 tys. zł miesięcznie zostało podpisane przez Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Jacek Bogusławski pogratulował dotychczasowych osiągnięć i zapewnił o wsparciu ze strony Zarządu Województwa w olimpijskiej sztafecie. To nie pierwsze stypendium, jakie Klaudia Adamek „wybiegała” w Samorządzie Województwa Wielkopolskiego.

  W swoim przemówieniu Jacek Bogusławski podkreślił wagę roli trenera – Romana Marciniaka, którego rola w kształtowaniu talentu Klaudii Adamek jest nie do przecenienia. W liście gratulacyjnym, przekazanym Romanowi Marciniakowi, Jacek Bogusławski napisał:

  „To Wasze wspólne zwycięstwo. To dowód na to, że odpowiednio prowadzony trening połączony z talentem nie tylko zawodniczki, ale również trenera, przynosi rezultaty”.

  Nie zapomniano również o Klubie Sportowym Gwardia Piła, w którym sprinterka trenuje. Na ręce Krzysztofa Urbanowicza - Prezesa Gwardii, Jacek Bogusławski złożył podziękowania i podkreślił, że jako mieszkaniec Piły cieszy się, że to właśnie w Klubie Sportowym Gwardia Piła rodzą się i wzrastają olimpijskie talenty. Gratulacje i kwiaty na ręce Klaudii Adamek złożył Radny Województwa Wielkopolskiego Henryk Szopiński, który przypomniał, że lekkoatletka pierwsze sportowe kroki stawiała między innymi w kierowanym przez niego Domu Kultury. Prezydent Piły Piotr Głowski, wręczył naszej biegaczce koszulkę z napisem Piła, która specjalnie na potrzeby Igrzysk została utrzymana w biało-czerwonych barwach. 

   – To ważny dzień dla wielkopolskiego sportu. Mam nadzieję, że Klaudia Adamek dołączy m.in. do Szymona Ziółkowskiego – złotego medalisty z Sydney i razem będą mogli nieść „złoty ciężar” Igrzysk Olimpijskich w lekkoatletyce – powiedział w jednej z rozmów Jacek Bogusławski.


  Galeria zdjęć: