Grunt to bezpieczeństwo - Targi Edukacyjne Poznań 2019


Otwarcie tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbędą się w dniach 1-3 marca, poprzedziła konferencja prasowa na MTP w środę 20 lutego z udziałem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Tegoroczne targi skoncentrują się wokół tematyki bezpieczeństwa uczniów i pod taką nazwą będą się odbywać: „Kierunek – bezpieczeństwo”.
– Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole to temat istotny, wciąż powracający w różnych kontekstach kierunków polityki oświatowej. Nie ma w tym nic dziwnego. Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom to z jednej strony najważniejszy obowiązek dyrektora szkoły, z drugiej zaś rzecz niezmiernie trudna, biorąc pod uwagę złożoność całego zagadnienia – powiedziała Marzena Wodzińska.
Poznańskie Targi Edukacyjne są największą imprezą tego typu w regionie, podczas których promują się placówki z Polski oraz różnych części świata, oferując edukację na wielu poziomach kształcenia, zarówno zawodowego, średniego, jak i wyższego. Uczniowie oraz wszyscy zainteresowani ofertą oświatową mają możliwość poznania ofert wybranych przez siebie szkół lub uczelni. Targi Edukacyjne są wspólnym przedsięwzięciem Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Kolegium Rektorów Miasta Poznania oraz Włoski Instytut Kultury w Warszawie.


Galeria zdjęć:

  • Grunt to bezpieczeństwo - Targi Edukacyjne Poznań 2019
pdf    drukuj    drukuj