trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wystawa prac dyplomowych studentów wydziału rzeźby UAP

  Piętro I Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34 Poznań
  Termin: 19.06 – 03.07.2019 r. (w dni robocze 8:00 – 16:00)
  Wernisaż wystawy: 19.06.2019 godz. 19:00
  Wstęp wolny.

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu zapraszają na wyjątkową wystawę prac dyplomowych studentów Wydziału Rzeźby UAP.

  Jednym z celów strategicznych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu jest budowanie trwałych i twórczych związków z miastem i regionem jako naturalnym środowiskiem uczelni. Wydział Rzeźby traktuje prezentację dyplomów poza jej murami jako ważny i stały element upowszechniania efektów dydaktyki i podsumowania roku akademickiego.

  Wybór siedziby Samorządu Województwa Wielkopolskiego na prezentacje prac dyplomowych świadczy o istocie procesu kształcenia poprzez zwrócenie uwagi na problemy kontekstów przestrzennych i społecznych. Patio I pietra Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego to gigantyczne i nieregularne wnętrze nasycone materią przeźroczystego szkła. Stanowi wyzwanie wymagające świadomych decyzji, a także negocjacji i kompromisów w kreowaniu spójnej, publicznej przestrzeni.

  Na wystawie zobaczymy wszystkie realizacje dyplomowe studentów studiów magisterskich i wybór dyplomów studiów licencjackich.


  Galeria zdjęć: