trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wielkopolska Trade Office – zapraszamy wielkopolskich przedsiębiorców do kontaktu!

  Wielkopolska Trade Office (WTO), działa w ramach Departamentu Gospodarki i jego głównym zadaniem jest wsparcie wielkopolskich przedsiębiorstw w ich internacjonalizacji.

  W zadania WTO wpisuje się pomoc udzielana bezpłatnie dla firm z regionu w wyszukiwaniu potencjalnych partnerów handlowych, informacji o dostępności rynku, informacji w zakresie aktualnych działań promujących eksport na poziomie regionalnym i krajowym, czy analiz rynkowych.

  W ramach działań podejmowanych przez Wielkopolska Trade Office na rzecz internacjonalizacji gospodarki znajduje się wsparcie wielkopolskiego eksportu oraz FDI na rynkach zewnętrznych. Jednym z elementów systemu będzie Klub Eksportera. Będzie to seria cyklicznych spotkań poświęconych zagadnieniom eksportu, kierowanych do wielkopolskich przedsiębiorców, zarówno tych eksportujących, jak i do firm, które dopiero przygotowują się do działań eksportowych. Celem spotkań, oprócz standardowego networkingu, będzie również wymiana kontaktów pomiędzy samymi eksporterami oraz eksporterami i jednostkami samorządowymi wspierającymi eksport, promowanie postaw eksportowych oraz dostarczanie wiedzy na temat narzędzi wsparcia eksportu oferowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, podległe mu instytucje oraz instytucje otoczenia biznesu.

  Głównym narzędziem wspomagającym w wyszukiwaniu partnerów handlowych dla firm z Wielkopolski jest EasyBusiness by Kompass.  Jest baza, która  zawiera ponad 4,5 miliona firm z ponad 60 krajów świata i oferuje precyzyjne wyszukiwanie potencjalnych partnerów handlowych zagranicą, według 20 różnych kryteriów. WTO zakupiło dostęp na 12 miesięcy, w liczbie 10.000 rekordów. Szczegółowe informacje zawarte są w następujących dokumentach:

   

  Kontakt WTO:

  Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

  Wielkopolska Trade Office

  al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań

  tel. +48 61 62 66 270, +48 61 62 66 262

  e-mail: tradeoffice@umww.pl