trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wielkopolska oddała hołd Powstańcom Warszawskim

  Marszałek Marek Woźniak wziął udział w uroczystych obchodach 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbyły się w niedzielę 1 sierpnia w Poznaniu.

  Tradycyjnie, 1 sierpnia o godzinie 17 w całym Poznaniu zawyły syreny, po których minutą ciszy uczczona została pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim. W tym czasie, przy poznańskim pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej rozpoczęły się oficjalne uroczystości związane z 77. rocznicą wybuchu zrywu. 

  Wziął w nich udział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który wraz z wiceprezydentem Poznania Jędrzejem Solarskim, wicewojewodą Anetą Niestrawską i Członkiem Zarządu Powiatu Poznańskiego Piotrem Zalewskim złożył w tym miejscu kwiaty.

  Po zakończeniu uroczystości przy pomniku, kwiaty zostały złożone także pod tablicą Armii Krajowej w krużgankach Kościoła oo. Dominikanów.

  Organizatorami obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego był Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu Wielkopolska.   

   


  Galeria zdjęć: