trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Wicemarszałek Jankowiak przekazał sprzęt wielkopolskiej Policji

  Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak podczas uroczystości, która odbyła się 24 maja w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przekazał sześć nowoczesnych laserowych mierników prędkości przedstawicielom Komend Miejskich Policji w Poznaniu, Pile, Kaliszu, Lesznie i Koninie.

  Koszt każdego z urządzeń to 42 tys. zł. Dwa mierniki zakupił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu i trafiły one do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Pozostałe cztery, z przeznaczeniem dla „swoich” Komend Miejskich zakupiły WORD-y w Pile, Kaliszu, Lesznie i Koninie.

  Wicemarszałek Wojciech Jankowiak podkreślił, że dostrzega przede wszystkim prewencyjną rolę urządzeń. – Mierniki nie mają służyć temu, aby Policja wystawić mogła więcej mandatów za przekroczenie prędkości, ale żeby kierowcy dostosowywali prędkość swoich pojazdów do przepisów ruchu drogowego i warunków, do których dostosowane są poszczególne drogi. Wiele ciężkich wypadków i kolizji drogowych wynika właśnie z nadmiernej prędkości, dlatego myślę, że dzięki nowym urządzeniom uda się uchronić niejedno ludzkie istnienie – mówił Wojciech Jankowiak, dodając, że cieszy go fakt, że wielkopolskie WORD-y wygospodarowały środki na zakup urządzeń.

  Uczestniczący w uroczystości nadinsp. Piotr Mąka - Komendant Wojewódzki Policji, wyraził słowa podziękowania za przekazany sprzęt, potwierdzając, że przyczyni się on do poprawienia bezpieczeństwa na drogach. 

  Przekazane policjantom urządzenia LTI 20/20 TruCAM II są wysoce zaawansowane technologicznie, łączą w sobie funkcje wideokamery, aparatu cyfrowego i laserowego miernika prędkości.

   


  Galeria zdjęć: