trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

W LĄDZIE O RYCYKU

    Swoje ostatnie przed przerwą wakacyjną posiedzenie sejmikowa Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyła 11 lipca w siedzibie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lądzie nad Wartą. Centrum funkcjonuje w strukturze podległego samorządowi województwa Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

    Radni obejrzeli budynek ośrodka i jego malownicze otoczenie, a o działalności placówki i licznych podejmowanych przez nią inicjatywach opowiadał zastępca dyrektora ZPKWW Daniel Lisek. Przedstawił również najpilniejsze potrzeby i plany inwestycyjne ośrodka, a członkowie komisji zdeklarowali wsparcie zabiegów o pozyskanie niezbędnych środków na te cele. Radni zapoznali się też szerzej z jednym z przedsięwzięć realizowanych przez centrum w Lądzie, wysłuchując informacji na temat odtwarzania nadwarciańskiej populacji rycyka i wyzwań związanych z ochroną ptaków siewkowych w dolinie Warty.

    Ponadto komisja zapoznała się z informacjami: o realizacji przez UMWW zadań dotyczących prowadzenia bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarowaniu odpadami (BDO), o naliczaniu opłat za składowanie odpadów w miejscu na ten cel nieprzeznaczonym, o projekcie LIFE AFTER COAL PL – wdrażaniu neutralności klimatycznej Wielkopolski wschodniej, na temat kompetencji Samorządu Województwa Wielkopolskiego w zakresie oddziaływania pól elektromagnetycznych. Radni zaopiniowali też propozycje zmian budżetowych.


    Galeria zdjęć: