trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

“Szlak wolności od podstaw


  Praca organiczna w Wielkopolsce, ludzie z nią związani lub jej dzisiejsze implementacje. Napisz reportaż (lub szkic reportażu) i wygraj udział w projekcie. Na 15 autorów najlepszych reportaży lub szkiców czekają 4-dniowe warsztaty w Pałacu Radziwiłłów w Antoninie, pod okiem znakomitych nauczycieli: Marcina Kąckiego, Przemysława Semczuka i Piotra Bojarskiego, miesięczna praca zdalna z przydzielonym nauczycielem, redakcja oraz korekta reportażu. Najlepsze reportaże zostaną wydane drukiem.

  Maszyna do Pisania i Samorząd Województwa Wielkopolskiego zapraszają do udziału w ogólnopolskim projekcie “Szlak wolności od podstaw”. Uczestnicy projektu zostaną wytypowani na podstawie przesłanego reportażu lub jego szkicu na temat pracy organicznej w Wielkopolsce, ludzi z nią związanych lub jej dzisiejszych implementacji.
  Nadesłany tekst powinien spełniać wymogi reportażu i nie może przekraczać objętości 25 000 znaków znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie, ze spacjami, Times New Roman roz. 12, odstęp 1,5). Organizator dopuszcza możliwość przesłania szkicu reportażu nie mniejszego niż 3600 znaków i większego niż 9000 znaków znormalizowanego maszynopisu. Szkic powinien zawierać: opis tematu reportażu oraz opis osób i zjawisk społecznych, które są jego tematem. Przesłana praca nie może być nigdzie wcześniej opublikowana.
  Zgłoszenia należy przesyłać do 29 lipca 2019 r. przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.maszynadopisania.pl

  Doświadczenie dziennikarskie nie jest wymagane. Jury wybierze najlepsze teksty kierując się zgodnością z regulaminem projektu, wartością artystyczną i oryginalnością tematu. Wyniki zostaną ogłoszone 5 sierpnia 2019 r.
  15 Laureatów zostanie zaproszonych do udziału w 4-dniowych bezpłatnych warsztatach w pięknie położonym, wśród lasów między Ostrzeszowem a Ostrowem, Pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Tam spotkają się z nauczycielami: Marcinem Kąckim, Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim. Warsztaty odbędą się w dniach 15-18 sierpnia 2019 r.
  Po warsztatach w Antoninie uczestnicy projektu przez cały miesiąc mają zapewnioną opiekę merytoryczną jednego z trzech nauczycieli. Najlepsze reportaże zostaną wydane drukiem w zbiorze reportaży.

  Regulamin dostępny jest tutaj:
  https://www.maszynadopisania.pl/wp-content/uploads/2019/06/Regulamin-projektu-Szlak-wolnosci-od-podstaw.pdf

  Organizatorem projektu “Szlak wolności od podstaw” jest Maszyna do Pisania. Projekt jest realizowany na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
  Patroni projektu: Kulturaupodstaw.pl, Wydawnictwo Poznańskie, Zupełnie inna opowieść, Czytam, bo lubię.