trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

ŚWIĘTO DLA UCZCZENIA POWSTAŃCÓW

    27 grudnia – dzień, w którym wybuchło w 1918 roku Powstanie Wielkopolskie – powinien być ustanowiony świętem państwowym. Rozmawiano o tym podczas czerwcowego, prowadzonego w trybie zdalnym posiedzenia sejmikowej Komisji Kultury. Z taką inicjatywą wyszło kilka wielkopolskich podmiotów, a marszałek Marek Woźniak zaproponował przyjęcie przez sejmik stanowiska w tej sprawie. Z jego projektem zapoznała się komisja i – po wprowadzeniu kilku poprawek zaproponowanych przez radnych – zaopiniowała go pozytywnie.

    Radni zapoznali się również z informacją o funkcjonowaniu – po przeprowadzce do nowej siedziby – Polskiego Teatru Tańca. – Jak nam tutaj jest? Wspaniale! – podkreśliła w rozmowie z radnymi dyrektor PTT Iwona Pasińska. Z kolei dyrektor Parowozowni Wolsztyn Wojciech Marszałkiewicz przygotował komisji sprawozdanie z ubiegłorocznego funkcjonowania tej instytucji kultury samorządu województwa.

    Ponadto radnym przedstawiono projekt przyszłorocznego programu współpracy województwa z NGO-sami, a komisja pozytywnie zaopiniowała propozycje zmian w obecnym budżecie województwa.


    Galeria zdjęć: