trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Posmakuj Wielkopolski podczas targów Smaki Regionów

  350 m² wypełnionych regionalnym, wielkopolskim smakiem, który gwarantuje tradycyjna żywność wysokiej jakości oferowana przez producentów z naszego województwa - tak prezentuje się stoisko Wielkopolski podczas tegorocznych targów Smaki Regionów. Zapraszamy w dniach 24 – 26 września do pawilonu 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wejście bramą nr 7 od strony ul. Bukowskiej. Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY.
  W uroczystym otwarciu Targów, w niedzielę 25 września, o godz. 11.00 weźmie udział Marszałek Marek Woźniak, reprezentujący Związek Województw RP, jako Członek Zarządu tego gremium. Podczas oficjalnej inauguracji, w pawilonie 3A,  zostaną wręczone medale targów Smaki Regionów. 

  Również w niedzielę, o godz. 13.00, w pawilonie 10, Wicemarszałek Krzysztof Grabowski  będzie uczestniczył w gali wręczenia nagród „Perły Kulinarne”, organizowanej przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

  Wielkopolskie stoisko zaprasza w kulinarną podróż po naszym województwie poprzez produkty oferowane przez 29 wytwórców żywności regionalnej. Będzie można skosztować przetworów owocowo – warzywnych, mlecznych oraz mięsnych. Nie zabraknie miodów i olejów.   

  Wielkopolska będzie też kusić zapachem i smakiem ze sceny kulinarnej. Gościem specjalnym wydarzenia – na zaproszenie Samorządu Województwa - będzie Kurt Scheller. W poniedziałek pokazy kulinarne zapewnią uczniowie szkół gastronomicznych, m.in. z Poznania, Ostrzeszowa, Rawicza i Piły. 

  Program Targów: www.smaki-regionow.pl