trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

O GRANTACH DLA JST I BIEGACH DLA POWSTAŃCÓW

    Do 17 lutego samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę turystyczną i sportową oraz w ramach programu „Szatnia na medal”. O szczegółach naborów wniosków dyskutowano podczas styczniowego, zdalnego posiedzenia sejmikowej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

    W programie „Szatnia na medal” JST mogą dzięki dotacji z budżetu województwa zainwestować w nowe zaplecze sanitarne przy boiskach lub wyremontować stare szatnie. W 2023 r. przeznaczono na ten cel 4 mln zł. W drugim konkursie do podziału jest 5,5 mln zł. Samorządy rywalizują w nim o wsparcie inwestycji w infrastrukturę sportową (lekkoatletyczną). Województwo dofinansuje do 50 proc. kosztów budowy bieżni, skoczni i rzutni. Z kolei trzeci nabór, z pulą 650 tys. zł, dotyczy dotacji na rozwój infrastruktury turystycznej. Obejmą one stworzenie np. pól namiotowych, miejsc przyjaznych dla turystów, infrastruktury (przystani wodnych, punktów widokowych, miejsc postojowych, wiat turystycznych, oznakowania).

    Komisja zapoznała się również z informacją o nowej inicjatywie samorządu województwa – Cyklu Biegów Powstania Wielkopolskiego. Dzięki niej przywiązani do naszej historii miłośnicy sportu przez cały rok będą mogli oddawać hołd bohaterom zrywu z lat 1918-1919. Cztery biegi na dystansie 10-12 kilometrów odbędą się kolejno w: Wijewie (12 lutego), Gołańczy (24 czerwca), Lwówku (30 września) i Środzie Wielkopolskiej (17 grudnia). Ich lokalizacje symbolicznie oddają zasięg walk powstańczych na północ, południe, zachód i wschód od stolicy Wielkopolski.


    Galeria zdjęć: