trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nowy numer e-magazynu "Nasz Region”

  Rawicz, Konin czy poznańskie Collegium Rubrum – co łączy te miejsca? Odwiedzamy je w najnowszych numerze e-magazynu „Nasz Region”.

  Wielkopolska odchodzi od węgla. Ponad 2 tys. pracowników sektora górniczego, którzy w wyniku transformacji energetycznej stracą bądź już stracili pracę, dzięki unijnej pomocy otrzymają szansę na nowy start. Co dla nich przygotowano? Tego dowiesz się zaglądając tu.

  Z radością ogłaszamy, że znamy już laureatów trzeciej, specjalnej edycji plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze przedsięwzięcia, zrealizowane z Funduszy Europejskich w ostatnich dwóch dekadach. Decyzją internautów wygrały dwa projekty z Piły (rewitalizacja terenów nadrzecznych rzeki Gwdy i budowa hospicjum), a także nowoczesne placówki edukacyjne w Grzymysławicach (powiat wrzesiński) i Opatówku (powiat kaliski). Więcej o laureatach przeczytasz tutaj.

  W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy do poznańskiego Collegium Rubrum, które przeszło spektakularną rewitalizację. Dawny koszarowiec wojskowy jest dziś okazałą siedzibą Wielkopolskiej Biblioteki Prawniczej. Pod wrażeniem mogą być też odwiedzający Akademię Muzyczną w Poznaniu. Zabytkowa Aula im. Stefana Stuligrosza przeszła efektowną metamorfozę i wzbogaciła się o nowe, sześciotonowe organy piszczałkowe.

  W numerze sporo uwagi poświęcamy również seniorom i osobom wymagającym pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Odwiedzamy Centrum Usług Społecznych w Rawiczu, które oferuje wsparcie pozwalające dłużej zachować aktywność i zdrowie. Podobne placówki powstają w regionie przy wsparciu programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski. Pod jednym dachem rozwiązuje się więcej problemów, także tym mieszkańcom, którzy nie znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji. To innowacyjne podejście do pomocy społecznej na skalę kraju. Rozmawiamy także z pracownikami Wielkopolskiej Infolinii Wsparcia o tym, co jest najtrudniejszego i najpiękniejszego w pracy teleasystenta.

  Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.


  Galeria zdjęć: