trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nowy Nasz Region”: Znamy laureatów plebiscytu

  Już wszystko jasne! Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”. Kto wygrał? O tym (i znacznie więcej) przeczytasz w nowym magazynie „Nasz Region”.

  Z tej wiadomości ucieszą się wszyscy kierowcy. Na początku grudnia otwarta została obwodnica Gostynia. Była to jedna z najdroższych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w regionie. Na jej budowę przeznaczono ponad 140 mln zł, a lwia część - około 118 mln zł - pochodziła z unijnego budżetu. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj.

  To nie jedyna dobra informacja. Znamy również laureatów plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”, na najlepsze projekty zrealizowane w ramach dofinansowania unijnego z puli WRPO 2014-2020. O tym kto zwyciężył, dowiesz się zaglądając tu.

  Spektakularne inwestycje, przy wsparciu Funduszy Europejskich, prowadzone są także w sektorze ochrony zdrowia. Mówi o nich Paulina Stochniałek, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W rozmowie poruszamy również wątki usług zdrowotnych dla seniorów, Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego i programów profilaktycznych. Zaglądamy również do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii, który wzbogacił się o nowoczesny sprzęt niezbędny do diagnostyki zmian guzkowych w płucach. Odwiedzamy Dzienny Dom Opieki Medycznej w Poznaniu. Tu personel dosłownie stawia seniorów na nogi i dba o ich dobrostan. Z jakiego wsparcia korzystają seniorzy przeczytasz tu.

  Sprawdzamy również, ile ton zbędnych kilogramów zrzucili uczestnicy unijnego programu „Odważ się na zdrowie”. Walkę o szczuplejszą sylwetkę podjęło ponad 1,5 tysiąca mieszkańców Wielkopolski. Jakie są tego efekty? Czytaj tu.

  W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” piszemy również o zawodowcach z powiatu ostrowskiego i wyjaśniamy czym jest gig economy - nowoczesny model pracy zadaniowej, który zyskuje zwolenników, szczególnie wśród pokolenia Y i Z.

  Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.


  Galeria zdjęć: