trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

MILIONY NA SPORT W 2020 ROKU

    Jakie zadania – mimo niełatwego czasu pandemii – udało się zrealizować w 2020 roku w ramach pomocy finansowej województwa dla jednostek samorządu terytorialnego w sferze infrastruktury sportowej i turystycznej? Rozmawiano o tym podczas grudniowego, prowadzonego w trybie zdalnym, posiedzenia sejmikowej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.
    Informację podsumowującą prowadzone w mijającym roku działania przedstawił dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UMWW Tomasz Wiktor. Do gmin i powiatów w omawianym zakresie trafiły od samorządu województwa miliony złotych. Sam tylko flagowy program „Szatnia na medal” miał budżet na dofinansowanie zadań inwestycyjnych i remontowych w wysokości 2,7 mln zł. Pozwoliło to zrealizować 60 inwestycji w 27 powiatach. Co istotne, jak zanzaczono podczas posiedzenia komisji, wsparcie na obiekty związane ze sportem i turystyką będzie udzielane przez województwo również w nadchodzącym roku.
    Komisja wysłuchała ponadto podsumowania wydarzeń składających się na sportowy rok w Wielkopolsce. Większość radnych pozytywnie zaopiniowała projekty przyszłorocznego budżetu województwa i WPF. Komisja przyjęła również plan swojej pracy na 2021 rok.


    Galeria zdjęć: