trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Laptopy, nagrody pieniężne i… sadzonki drzew trafiły do najlepszych uczniów i szkół w Wielkopolsce

  W środę, w Sali Sesyjnej UMWW już 7. raz Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”. Nagrody otrzymały również placówki, do których nagrodzeni uczęszczają.

  Celem organizowanego od 7 lat Konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na występujące w otaczającym nas świecie zagrożenia.

  Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem wpływu zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie człowieka. Zadaniem uczestników było wykonanie fotoksiążki zgodnej z tą tematyką.

  - Konkurs spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony szkół, co znalazło wyraz w liczbie niemal siedemdziesięciu nadesłanych prac – mówi Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Przewodniczący Kapituły Konkursu.

  Wykonane przez uczniów fotoksiążki w większości obrazują aktualny stan środowiska oraz zawierają propozycje jego naprawienia.

  - Nadesłane prace charakteryzują się dużą pomysłowością i estetyką wykonania, a wiele z nich również wysokim poziomem merytorycznym. Stąd też Kapituła Konkursu stanęła przed niełatwym zadaniem wybrania tych najlepszych – dodaje Jacek Bogusławski.

  Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, w tym również Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz władze samorządowe.

  Uroczystą galę zakończył występ teatru lalkowego „Franki” działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczeniu.


  Galeria zdjęć: