trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2019 rozstrzygnięty!

  Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2019 W dniu 22 marca 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Oświaty Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden odbyło się posiedzenie międzynarodowej komisji ds. oceny prac Konkursu Nagrody Młodzieżowej 2019 pt. „Młodzież odkrywa swój region”.

  Prace przygotowane przez młodzież z naszego regionu odniosły duży sukces! W wyniku oceny członków komisji przyznano nagrody następującym pracom z Wielkopolski:

  • Nagroda Główna, I miejsce w konkursie oraz nagroda finansowa w wysokości 900 EUR za film pt.: „Młodzież odkrywa swój region” przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Jarocinie.
  • III miejsce oraz nagroda finansowa w wysokości 400 EUR za pracę pt. „Kalisz i okolice w pocztówkach” przygotowaną przez młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

  Oprócz nagród dla prac z Wielkopolski, przyznano ex aequo I miejsce dla prac ze szkoły w Ferrarze (Region Emilia-Romania), II miejsce dla prac z Hesji i Emilii Romanii oraz III miejsce dla prac z Hesji oraz Akwitanii.

  Zwycięzcy i laureaci zostali zaproszeni w dniach 1-4 maja br. do Hesji przez gospodarzy i fundatorów nagród pieniężnych – Fundację Nagrody Młodzieżowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 3 maja 2019r. w siedzibie Kancelarii Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden.

  Konkurs na etapie wojewódzkim organizował i koordynował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.


  Galeria zdjęć: