trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

GRANTY NA DOSTAWY ŻYWNOŚCI

    Dofinansowanie samorządu województwa pozwoli łatwiej dotrzeć bankom żywności z pomocą do najbardziej potrzebujących. Chodzi o dotowanie przewozu tych produktów do miejsc, gdzie dostęp jest utrudniony lub gdzie transport generuje wyjątkowo wysokie koszty. Pozwoli to zarówno wesprzeć najbardziej potrzebujących, jak i zapobiec marnotrawieniu żywności. O grantach na ten cel, przyznanych w wyniku ogłoszonego przez UMWW konkursu, dyskutowali radni podczas kwietniowych (zdalnych) obrad sejmikowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

    – Do 11 marca do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wpłynęło łącznie 5 ofert. Po ocenie merytorycznej wybrano ostatecznie trzy podmioty, które otrzymają niemal 76 tys. na dystrybucję żywności dla potrzebujących – wyjaśniała Damiana Nowak, nowo powołana dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWW. Jednocześnie wicemarszałek Krzysztof Grabowski zapowiedział, że zarząd województwa ogłosi dodatkowy nabór na tego typu granty, bo w tegorocznym budżecie województwa zarezerwowano na nie łącznie 100 tys. zł.

    Komisja omówiła też i przyjęła sprawozdanie za 2020 rok z wykonania wydatków na wypłaty odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych, wyrządzonych przez zwierzęta łowne.


    Galeria zdjęć: