trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Będzie łódź dla WOPR

    Członkowie sejmikowej Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, którzy spotkali się na posiedzeniu w UMWW 22 listopada, pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały o przekazaniu 55 tys. zł gminie Trzcianka na zakup łodzi motorowej z przyczepą do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wodnego.

    To kolejna tego typu pomoc z budżetu województwa dla wielkopolskich samorządów, które inwestują w infrastrukturę lub sprzęt zwiększający bezpieczeństwo wypoczywających nad akwenami w regionie. Przypomnijmy, że co roku nad wodą zdarza się wiele utonięć, a w gminie Trzcianka jest kilka jezior, z których chętnie korzystają plażowicze.

    Z tego względu miejscowy samorząd planuje zakup nowej łodzi motorowej za 110 tys. zł (połowę funduszy musi wygospodarować z własnego budżetu), która trafi do jednostki WOPR.

    Oprócz tego komisja omówiła projekty budżetu województwa na 2024 r. oraz WPF, zapoznała się z oceną sytuacji ekonomiczno-finansowej naszych placówek ochrony zdrowia, pozytywnie zaopiniowała propozycje zmian w tegorocznych finansach oraz projekty uchwał w sprawie rocznego i wieloletniego programu współpracy regionalnego samorządu z NGO.


    Galeria zdjęć: